Realizace zahrad a zakládání trávníků

Zabýváme se kompletní realizací zahrad nebo jejich částí. Na vaše přání osázíme jak celou zahradu, tak i jen malý záhonek kolem domku, nebo založíme trávník výsevem či pokládkou travních koberců.

Realizace zahrad

Pro realizaci je možné zvolit jakýkoliv termín od března do konce listopadu.

Rostliny vysazujeme, jakmile půda po zimě rozmrzne a první sluníčko či malý větřík ji trochu vysuší. Příliš mokrý a bahnitý terén je ke škodě výsledku. Ani letní vedra nemůžou rostlinám nikterak uškodit, protože většina jich je pěstována v květináčích, čímž nehrozí při výsadbě poškození kořenového balu a zaschnutí nebo dokonce úhyn rostlin.

Na konci sezóny sázíme prakticky až do zámrazu. Výsadby zahrad provádíme dle vlastních projektů, ale i podle projektů jiných zahradních architektů nebo firem.

Před samotným zakládáním trávníku musí předcházet podrobné naplánování všech maličkostí a aspektů pro budoucí vývoj trávníku.

Mezi prvními otázkami by se měla objevit otázka velikosti travní plochy. Celoroční údržba je časově náročná a nenahraditelná.

Další otázkou je jaké travní osivo – Pro lepší určení je dobré si prohlédnout pozemek během celého dne a hledat místa vlastnostmi rozdílná. Týká se to hlavně stínu, kam se lépe hodí travní směs stín s trávami, které nepotřebují mnoho slunečních paprsků.

Velice důležité je rozvržení pozemku, tvar trávníku – Trávník by neměl být příliš složitý tvarem, práce se sekačkou je složitější. Plochy by měly být ucelené, aby trávník lépe vyniknul….

Ujasněte si i účel trávníku – Tato otázka je úzce spjatá s otázkou travních směsí. Pro zahradu okrasnou se použije osiva okrasnějšího charakteru a vzhledu a pro namáhané zahrady osivo s odolnějšími druhy trav. Pokud potřebujete trávník okamžitě a nemáte čas jednu sezónu čekat než trávník zesílí, tak je tu pro Vás další alternativa v podobě pokládání již vzrostlých trávníkových koberců.

Terénní úpravy

Terénní úpravy v zahradě se dělají z různých důvodů. Tím nejpodstatnějším může být samotné založení zahrady a související změny profilu pozemku, úpravy svahů a spádů či další radikální zásahy. Častěji se však můžete setkat s potřebou terénních úprav například kvůli vydláždění chodníku, zbudování schodů či přeměně prudšího svahu na snáze udržovatelné terasy.

I malá úprava představuje velký zásah do zahrady, protože je třeba počítat s odvážením či navážením zeminy, přemísťováním písku, dlažby nebo kamenů a někdy i s popojížděním těžké techniky. To vše je pro zahradu zátěží. Proto se vyplatí vše předem promyslet, spočítat a naplánovat.

VERMEER-S600TXTerénní úpravy provádíme strojem VERMEER S600TX

Celkový výkon: 30 plyn, 25 nafta hp
Hmotnost: 1259 kg
Šířka: 90,8 cm
Světlost nad terénem: 11 cm

Zakládání trávníku

Zakládání trávníku je třeba věnovat značnou pozornost. Veškeré chyby při zakládání se projeví na budoucí kvalitě trávníku. Odstranění takových chyb může být v budoucnu značně náročné a nákladné, v některých případech také nemožné. Pozornost je třeba věnovat nejenom přípravě samotného vegetačního substrátu, ale také podloží. Nezbytný je také výběr odpovídající travní směsi.

Položit dotaz, nebo zaslat poptávku

Pokud se chcete na něco zeptat nebo poptat cenu pak můžete použít následující formulář. Pokud chcete poptat služby prosím uveďte do zprávy i město popřípadě oblast, kde se bude práce vykonávat.

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš email (vyžadováno)
Předmět
Vaše zpráva